Meci anost la Severin: CS U Craiova – Astra Giurgiu 1-1

CS U Craiova și Astra au remizat la Severin, scor 1-1, la capătul unui meci anost.

Balaure a deschis scorul în debutul partidei, cu un șut la colțul scurt din interiorul careului (‘9). Oltenii au căutat egalarea până la pauză, dar Roman (’32, ’38), Bărbuț (’33) și Barthe (’42) au fost neinspirați la finalizare.

Craiovenii au reușit egalarea în minutul 51, prin Mitriță, care a trimis la colțul lung de la aproximativ 18 metri. Gustavo putea să-și ducă echipa în avantaj, dar șutul său din lateral dreapta a fost reținut de Iliev (’69).

Giurgiuvenii au solicitat un penalty pe finalul meciului, după o cădere în careu a lui Le Tallec, dar Horațiu Feșnic a dictat fault în atac (’90)! S-a terminat 1-1, rezultat care o ajută pe Astra să urce pe locul 3 în clasament, cu 7 puncte. De cealaltă parte, Craiova se situează pe poziția a 6-a, cu 6 puncte.