Continuă lupta! Victorie importantă pentru CSM București pe terenul lui Krim Ljubljana

CSM București a obținut o victorie importantă pe terenul celor de la Krim Ljubljana, scor 24-21 (14-9).

Aflată în afara locurilor care asigură calificarea în sferturi, CSM București era obligată să câștige în fața lui Krim Ljubljana. Campioanele Europei au început în forță partida și au câștigat categoric prima repriză, scor 14-9.

Bucureștencele au evoluat bine și la începutul actului secund, conducând în permanență la 3-4 goluri, dar slovencele au încins finalul de meci. Profitând și de apatia adversarelor, gazdele s-au apropiat la doar un singur gol cu 7 minute înainte de final, scor 19-20.

Elevele lui Aurelian Roșca au strâns însă rândurile și au reușit să se impună la o diferență de trei goluri, scor 24-21.