Ce performanță! CSM București a câștigat Champions League la handbal feminin!

CSM București a reușit o performanță istorică la Budapesta, reușind să învingă puternica Gyor în finala Champions League, scor 25-25 (4-1 după loviturile de la 7 metri).

Unguroaicele au avut de partea lor arbitrii, de multe ori deciziile fiind revoltătoare și pro Gyor. Cu toate acestea, elevele lui Rasmussen au câștigat trofeul chiar la debut, după un meci de infarct!

Au fost nevoie de două reprize de prelungiri și de lovituri de la 7 metri pentru a se stabili câștigătoarea Champions League! Pessoa a apărat fantastic două lovituri de la 7 metri și bucureștencele s-au impus în final cu 4-1. Pentru românce au marcat Gullden, Martin, Rodrigues şi Brădeanu.

8 mai 2016

Un comentariu To “Ce performanță! CSM București a câștigat Champions League la handbal feminin!”

1. …nu romance – romancele se pot numara pe cateva degete – sportivele eventual sau echipa bucuresteana…dar nu roamncele