Surpriză pe "Ilie Oană"! Petrolul, pusă la respect de Voluntari - LOOKPLUS
Surpriză pe „Ilie Oană”! Petrolul, pusă la respect de Voluntari

FC Voluntari a produs surpriza pe „Ilie Oană”. Nou-promovată a reuşit să obţină un punct în faţa Petrolului, scor 1-1.

Petrolul nu impresionează nici în acest sezon. Trupa prahoveană a fost incapabilă să obţină victoria în faţa nou-promovatei FC Voluntari. Formaţia pregătită de Bogdan Vintilă i-a ţinut în şah pe ploieşteni. Vâlceanu a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 53, cu un şut la vinclu. Gazdele au reuşit egalarea după nici un minut, printr-un autogol al lui Vasile Maftei.

Elevii lui Selymes au forţat golul izbăvitor, dar Dragoş Balauru a închis foarte bine poarta celor de la Voluntari. Petrolul rămâne astfel fără succes în noua ediţie de campionat, în timp ce Voluntari obţine a doua remiză în acest sezon.