Steaua, neputincioasă în fața lui Partizan. Totul se decide în Infernul de la Belgrad! - LOOKPLUS

Steaua nu a reuşit decât un egal pe Arena Naţională, în faţa lui Partizan, scor 1-1.

Campioana României nu a impresionat în meciul cu sârbii. „Roş-albaştrii” au prestat un joc apatic, lipsit de spectaculozitate. Singurul care s-a remarcat a fost Hamroun, care a fost aproape de gol în minutul 52. Algerianul a şutat violent de la distanţă, dar portarul oaspeţilor a reuşit să scoată balonul, în corner.

Partizan a profitat de indolenţa steliştilor şi a deschis scorul prin Vulicevic, care l-a învins pe Cojocaru cu un şut la colţul lung (’62). Românii s-au trezit abia spre final. Varela a restabilit egalitatea, printr-o lovitură de cap şi a încins finalul de meci (’81). Campioana Serbiei a trecut pe lângă victorie în ultimul minut de joc, când Brasanac a reluat execrabil, deşi se afla singur cu Cojocaru. La reluare, Hamroun avea şi el golul în bocanc, însă Zivkovic a avut o paradă uluitoare (’90+1).

S-a terminat 1-1, astfel că soarta calificării se va decide la Belgrad.

29 iulie 2015

Un comentariu To “Steaua, neputincioasă în fața lui Partizan. Totul se decide în Infernul de la Belgrad!”

1. BINE CA STEAUA A EGALAT SI CA MAI ARE SANSE TOTU E SA NU MAI JOACE ASA SLAB CA IN TUR EU CRED CA STEAUA SE VA CALIFICA HAI STEAUA FORTA STEAUA