Spectacol total! Remiză cu patru goluri între Viitorul și CFR Cluj - LOOKPLUS
Spectacol total! Remiză cu patru goluri între Viitorul și CFR Cluj

Sursa Foto: prosport.ro

După ce ieri Astra a terminat la egalitate, scor 2-2, partida cu Concordia Chiajna, primul meci al zilei de astăzi a fost la fel de spectaculos și s-a încheiat cu același scor.

CFR Cluj și-a arătat intențiile ofensive încă din startul meciului. Tade a speculat excelent o greșeală în defensiva formației lui Gică Hagi și a marcat pentru 1-0 în minutul 12.

După doar patru minute, Guima a dublat avantajul ardelenilor, care făceau deja un pas mare spre obținerea primelor trei puncte, încă de la debutul în noua ediție de campionat.

În minutul 33, Florin Cernat a marcat dintr-o lovitură de pedeapsă și a redus din handicap, pentru ca același mijlocaș adus de la Oțelul să stabilească scorul final, tot din penalty, în minutul 56.