Şi-au revenit! "Câinii roşii" au câştigat la Timişoara! - LOOKPLUS
Şi-au revenit! „Câinii roşii” au câştigat la Timişoara!

Dinamo şi-a revenit la momentul oportun, după umilinţa cu Viitorul. „Câinii roşii” au învins la Timişoara, scor 1-0, şi şi-au securizat pentru moment locul de play-off.

Pe o ceaţă densă, gazdele au fost aproape de a deschide scorul în debutul partidei, însă şutul lui Rufino a fost respins în corner (‘2). Timişorenii au mai trecut o dată pe lângă gol în minutul 24, când Cerniauskas a scos de sub bară şutul lui Hernandez, de la 25 de metri, din lovitură liberă. Dinamo a deschis scorul în repriza secundă, după o gafă incredibilă a portarului Kirschstein. Essombe a marcat cu poarta goală (’55).

Dinamo urcă pe locul cinci în clasament, cu 27 de puncte în 17 etape. ACS Poli Timişoara rămâne pe poziţia a zecea, cu 15 puncte.

7 noiembrie 2015

Un comentariu To “Şi-au revenit! „Câinii roşii” au câştigat la Timişoara!”

1. Pe bune , adormitii aia doi de la Look nu numai ca sunt anti Dinamo dar incearca sa faca pe inteligentii cu toate ca unul are gura plina de mamaliga si celalalt se contrazice de la pauza de interviu la pauza de interviu.