Show total în Bănie! CSU şi ASA au remizat la capătul unui meci spectaculos! - LOOKPLUS
Show total în Bănie! CSU şi ASA au remizat la capătul unui meci spectaculos!

CSU Craiova şi ASA Târgu Mureş au terminat la egalitate în Bănie, scor 1-1, la capătul unui meci spectaculos.

Prima ocazie a partidei a aparţinut oaspeţilor. Lansat în adâncime, Romario l-a lobat pe Bălgrădean, însă mingea a trecut pe lângă poartă (‘3). Oltenii au replicat prin Curelea, care a şutat peste din cădere, din interiorul careului (‘7). La reluare, ASA a reuşit să deschidă scorul prin Jazvic. Croatul a punctat cu un şut din prima, cu latul, execuţie care l-a lăsat fără reacţie pe Bălgrădean (’13). Mureşenii puteau să-şi dubleze avantajul pe la jumătatea primei reprize, dar Voiculeţ a luat la ţintă bara, după o acţiune a lui Romario (’32). Gazdele au reuşit să restabilească egalitatea pe tabelă în minutul 35, după ce Ramiro Costa şi-a introdus balonul în proprie poartă.

Craiovenii au început bine şi actul secund. Dumitraş a reluat cu capul puţin peste, după o centrare a lui Zlatinski (’51). Curelea nu a fost nici el mai norocos. Atacantul gazdelor a fost blocat excelent de Stăncioiu, care şi-a salvat echipa de la un gol ca şi făcut (’59). ASA a răspuns prin Brandan, care a executat periculos o lovitură liberă de la 20 de metri (’66).

A urmat un asediu la poarta oaspeţilor. Nuno Rocha (’73), Bawab (’76) şi Zlatinski (’85) s-au jucat cu nervii fanilor olteni după ce au ratat din poziţii mai mult decât ideale. Ultimul a nimerit bara cu un şut puternic de la aproximativ 30 de metri! Vătăjelu putea aduce victoria pentru Craiova pe final de meci, dar a trimis milimetric alături, din afara careului (’87).

8 noiembrie 2015

Un comentariu To “Show total în Bănie! CSU şi ASA au remizat la capătul unui meci spectaculos!”

1. Ofertă serioasă de muncă la domiciliu!!!
    Căutăm colaboratori pentru publicare anunţuri.
    Nu este necesară experienţă.
    Câştiguri sigure într-o activitate deosebit de plăcută şi interesantă,în timpul liber,fără stres,fără obligaţii.