Florin Marin a luat foc după meciul cu Gaz Metan: ”N-am știut să gestionăm avantajul nostru” - LOOKPLUS

Ceahlăul a remizat la Mediaș, 2-2, cu Gaz Metan, într-o partidă în care a condus la un moment dat cu 2-0.

Florin Marin a privit neputincios de pe margine cum echipa sa a încasat două goluri, în ultimele secvențe ale primei reprize, respectiv în minutul 85. De altfel, ultimul gol primit, când Ceahlăul se afla în superioritate numerică, l-a înfuriat pe tehnicianul echipei din Moldova.

”Am condus cu 2-0, n-am știut să gestionăm acest rezultat și am primit gol în ultimul minut al primei reprize. Dacă nu se întâmpla acest lucru, probabil că altul ar fi fost rezultatul. În a doua repriză ne-am retras prea mult și am primit iarăși un gol în ultimele minute. Am resimțit lipsa unor jucători importanți, era pe undeva normal să se întâmple asta”, a declarat Marin la emisiunea Fotbal Look, în direct la postul de televiziune Look PLUS.