Florin Andone, one man show! Gol și autogol (VIDEO) - LOOKPLUS
Florin Andone, one man show! Gol și autogol (VIDEO)

Atacantul Cordobei, Florin Andone, s-a aflat în centrul atenției în partida pe care echipa sa a disputat-o cu Deportivo la Coruna, în etapa a 30-a din Primera Division. După ce a deschis scorul, a marcat și în proprie poartă și meciul s-a terminat 1-1.

Florin Andone continuă să înscrie în prima ligă a Spaniei. Atacantul, care a fost convocat în premieră la echipa națională pentru meciul cu Feroe, a deschis scorul în meciul Cordobei cu Deportivo la Coruna. Pe „El Riazor”, Andone a marcat în minutul 55 și după ce jucătorul gazdelor Luisinho a fost eliminat în minutul 69, părea că formația românului se îndreaptă spre o victorie după trei luni de secetă.

Dar același Florin Andone a fost ghinionist în minutul 87, când a încercat să trimită în corner cu pieptul, iar mingea s-a oprit în plasa propriei porți.