Dulce răzbunare! Dinamo câștigă cu două goluri într-un minut - LOOKPLUS
Dulce răzbunare! Dinamo câștigă cu două goluri într-un minut

Dinamo a câștigat partida amicală disputată la „Marbella Cup”, cu Elfsborg, cu scorul de 3-1. Marius Niculae, Bilinski și Gavrilă au fost autorii reușitelor echipei lui Mihai Teja (foto).

Dinamo a reușit să răzbune toate rezultatele negative de până acum, din meciurile de pregătire. Elfsborg a fost un adversar dificil până spre finalul meciului, dar într-un interval de mai puțin de două minute, „câinii” și-au asigurat succesul.

Suedezii au deschis scorul în minutul 37, pentru ca Marius Niculae să aducă egalarea în minutul 52, după un penalty transformat în doi timpi. Golul care i-a adus în avantaj pe oamenii lui Teja a venit în minutul 89, de la Bilinski, iar Gavrilă a închis tabela în ultimul minut din timpul regulamentar de joc.