Chiricheș a jucat excelent, dar i se pregătește plecarea (VIDEO) - LOOKPLUS
Chiricheș a jucat excelent, dar i se pregătește plecarea (VIDEO)

Sursa Foto:dailymail.co.uk

Vlad Chiricheș a avut o evoluție extrem de apreciată în partida de miercuri seara din FA Cup, cu Burnley. Românul a fost precis în defensivă și a marcat golul prin care Tottenham a preluat conducerea pe tabela de marcaj.

Tottenham era condusă cu 2-0 pe propriul teren după doar 8 minute de joc, dar londonezii au reușit să revină și s-au impus cu 4-2. Chiricheș a fost autorul reușitei de 3-2, cu o lovitură de cap, în minutul 49. Chiar dacă a jucat impecabil, românul nu are locul asigurat la Tottenham și englezii scriu de faptul că la finalul sezonului va fi cedat.

The Telegraph scrie că Tottenham îl va aduce pe Winston Reid de la West Ham United. Reid joacă exact pe aceleași posturi ca și Chiricheș, respectiv fundaș central și dreapta și astfel londonezii vor renunța la internaționalul român în această vară, scrie sursa citată.