Chiajna a spulberat Botoşaniul şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii - LOOKPLUS
Chiajna a spulberat Botoşaniul şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii

Concordia Chiajna s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii Adeplast, după ce a trecut de FC Botoşani, scor 3-0.

Gazdele au avut un început perfect de partidă. Cristescu a deschis scorul în secunda 16, cu o lovitură de cap la colţul lung, fără speranţe pentru Pleşca.

Oaspeţii şi-au complicat şi mai mult misiunea în repriza secundă. Costin a fost eliminat după ce a faultat din poziţie de ultim apărător şi şi-a lăsat astfel echipa în inferioritate numerică (’59). Ilfovenii au profitat şi au dus scorul la 2-0 pe finalul meciului, prin Răducanu (’81). Cel care a închis tabela a fost Purece, care a marcat în prelungirile jocului (’90+1).