Ce etapă nebună! Astra a făcut spectacol la Craiova, Petrolul e în cădere liberă - LOOKPLUS

Astra Giurgiu a învins pe CSU Craiova, în deplasare, cu 2-1, după un meci nebun. La Iaşi, CSMS a învins cu 1-0 Petrolul, iar lucrurile se complică pentru „haita” din Ploieşti.

În Oltenia, pe o căldură teribilă, Boldrin a deschis scorul pentru Astra (’50). Ferfelea a ratat un penalty pentru gazde (’54), însă Mateiu a reparat gafa coechipierului său în minutul 88, când a reuşit golul egalizator. Fundaşul Dandea nu a fost de acord cu remiza şi a înscris golul victoriei giurgiuvene în minutul 92 al partidei! Finalul l-a găsit pe antrenorul Şumudică arătând semne obscene publicului oltean.

La peste 700 de kilometri depărtare, Petrolul încerca să obţină un rezultat pozitiv pe terenul celor de la CSMS Iaşi. Nu a reuşit, Pecanha greşind flagrant la golul lui Golubovic din minutul 86. O înfrângere care o lasă pe Petrolul pe ultima poziţie a clasamentului.