”Canibalul” Suarez a ajuns de râsul arabilor. Motivul pentru care a fugit de pe teren în timpul unui meci (VIDEO) - LOOKPLUS

Luis Suarez l-a rugat pe arbitrul partidei dintre Uruguay și Arabia Saudită să-i permită să fugă până la toaletă, chiar în timpul meciului.

”Canibalul” a făcut gesturi disperate în direcția centralului, căruia i-a explicat că are nevoie urgent la baie, la mijlocul primei reprize. (VEZI VIDEO, minutul 3.30). Spre norocul lui Suarez, arbitrul a dat dovadă de înțelegere și i-a permis acestuia să fugă la toaletă, după care l-a lăsat să revină în teren!

Starul uruguayan s-a întors cu succes de la vestiare și a reușit chiar să marcheze, ceva mai târziu, cu largul concurs al unui adversar, care și-a deviat mingea în propria poartă. La final, naționala sud-americană a remizat cu Arabia Saudită, scor 1-1.