CFR, Craiova și Dinamo au prins play-off-ul! Gaz Metan va juca în play-out! Cum arată clasamentul

UPDATE: S-au încheiat meciurile! CFR, Craiova și Dinamo s-au calificat în play-off, grație victoriilor cu Viitorul, Gaz Metan, respectiv Pandurii. Medieșenii au ratat prezența în play-off și se vor bate la evitarea retrogradării!

UPDATE: Nistor duce scorul la 2-0 la Severin. Mijlocașul a marcat un gol fenomenal: șut la colțul lung, de la peste 20 de metri, din lateral dreapta (’85)! Stanca, fără replică. Dinamo e calificată în play-off.

UPDATE: Gaz Metan trece pe lângă egalare! Buziuc a nimerit bara transversală, cu capul (’82).

UPDATE: Pierdere importantă pentru Dinamo. Maric s-a accidentat grav după ce i-a blocat șutul lui Hamed Yasin (’73). Fotbalistul „câinilor” a fost dus la ambulanță pentru a primi îngrijiri medicale. Maric este suspect de entorsă. În locul său a intrat Ceccarelli.

UPDATE: Craiova deschide scorul la Pitești, prin Nicușor Bancu, care a catapultat mingea la vicluc din afara careului (’62)! Oltenii se situează pe locul 4, cu 43 de puncte! Gaz Metan are nevoie de două goluri pentru a se califica în play-off.

UPDATE: Fluier de start al reprizei secunde! În 45 de minute, vom afla cine se califică în play-off.

UPDATE: E pauză pe toate stadioanele. CFR și Dinamo conduc cu 1-0 pe Viitorul, respectiv Pandurii. Craiova și Gaz Metan se află la egalitate, scor 0-0, după primele 45 de minute. În acest moment, medieșenii sunt cei care se află în afara locurilor de play-off!

UPDATE: Dinamo deschide scorul la Severin, prin Adam Nemec! Slovacul a trimis, din centrul careului, fără speranțe pentru portarul Pandurilor! Dinamo este și ea în play-off, la acest scor!

UPDATE: CFR deschide scorul în minutul 21 al partidei cu Viitorul! Deac a marcat cu un lob peste portarul Buzbuchi, direct la vinclu! În acest moment, clujenii urcă pe locul trei în clasament, cu 43 de puncte. „Feroviarii” au înscris și în minutul 15, dar golul lui Nouvier a fost anulat pe motiv de offside.

UPDATE: Au început partidele pe cele trei stadioane!

———————————————————————————————-

A sosit ziua cea mare! Patru echipe și doar trei locuri care duc în play-off. Trei formații vor râde la final, una va ajunge în play-out.

CFR Cluj, CS U Craiova, Gaz Metan Mediaș și Dinamo se luptă, în direct de la ora 20:30, pentru accederea în TOP 6.

La Cluj, CFR întâlnește Viitorul, în direct pe Look PLUS. Elevii lui Miriuță au nevoie de cel puțin un egal pentru a prinde play-off-ul.

La Severin, în direct pe Look TV, Dinamo are doar varianta victoriei contra Pandurilor pregătiți de Flavius Stoican pentru a nu rata prezența în TOP 6.

Tot pe Look TV, la Pitești, CS U Craiova și Gaz Metan își joacă ultima șansă la play-off. Gaz Metan are nevoie de o victorie, dar se poate califica și cu un egal dacă Dinamo nu bate la Severin.

Looktv.ro vă ține la curent cu desfășurarea celor trei partide.