Gică Hagi s-a resemnat. „Regele” nu mai crede în şansele echipei sale de a cuceri titlul în acest sezon.

Viitorul a pierdut cu 1-3 în faţa Stelei, după un meci cu grave probleme de arbitraj. Hagi l-a pus şi el la zid pe centralul Marcel Bîrsan, cel care a acordat uşor un penalty pentru Steaua şi a validat golul înscris de Adi Popa, deşi mijlocaşul preluase balonul cu mâna la faza reuşitei din minutul 40.

„Am început jocul bine, dar au venit două momente care au schimbat partida. A fost greu să mai revenim. Trebuie să zic eu dacă a fost penalty sau henț la Adi Popa? Spuneți voi! Noi suntem mai mici. Dacă aș începe și eu cu 2-0, ce bine ar fi… Credeam că în play-off lucrurile se vor schimba. Dar asta este! Sunt mici detalii care fac diferența. Nu pot să stau să plâng. Mergem înainte! Vom face o analiză și vom trage concluziile. Viitorul a fost cea mai bună echipă până la startul play-off-ului, am dominat campionatul. Mă doare ce s-a întâmplat, dar nu vreau să iau din meritele Stelei. Până în minutul 34, lucrurile erau 50-50. Apoi, s-au petrecut două lucruri foarte repede și gata”, a declarat Hagi la Look TV.