FCSB, doar egal cu FC Oleksandriya. Gnohere a marcat din nou pentru vicecampioana României

După ce a câștigat cu 7-0 amicalul cu Team Regio Arnhem, FCSB a obținut doar o remiză cu FC Oleksandriya, scor 1-1.

Gnohere a deschis scorul în minutul 43, cu un șut imparabil, la vinclu, din interiorul careului! Ucrainenii au restabilit egalitatea în repriza secundă, după o neînțelegere în apărarea „roș-albaștrilor” (’77). Momcilovic putea aduce a doua victorie pentru trupa lui Dică în Slovenia, însă lovitura sa de cap a fost respinsă in extremis de portarul advers (’83).

Echipa de start: Niță – Enache, Larie, Bălașa, Junior Morais – Pintilii (cpt), Ov. Popescu – Man, Budescu, Tănase – Gnohere; Rezerve: Stăncioiu, Niga – Simion, Filip, Tudorie, Pleașcă, Momcilovic, Jakolis, Mihalcea, Achim, Benzar, Teixeira, Grecu, De Amorim.