Sursa foto: uefa.com

Manchester City a demolat-o pe Steaua, pe Arena Națională, scor 5-0.

Steliștii au început în forță partida și puteau deschide scorul prin Stanciu, al cărui șut, de la distanță, a trecut milimetric alături (‘2). A fost doar un foc de paie. Deși au încercat să joace curajos, „roș-albaștrii” au fost făcuți șah-mat de englezi.

Aguero a avut golul în bocanc în minutul 9, dar a ratat de la punctul cu var, fiind ghicit de Niță! Totuși, oaspeții au marcat după doar câteva secvențe de joc. David Silva a înscris pentru 1-0, cu un șut cu piciorul stâng, din interiorul careului (’13). „Cetățenii” au irosit un nou penalty la mijlocul reprizei, prin același Aguero, care a trimis în bara transversală (’21).

Elevii lui Reghecampf au fost aproape de reușită pe contraatac, dar Hamroun nu l-a putut învinge pe Caballero, dintr-o poziție excelentă (’29). După nici 10 minute, Kolarov a luat și el la țintă transversala, spre stupefacția fanilor prezenți pe stadion (’39)! Sterling nu a fost nici el mai norocos, ratând singur cu Niță (’39). Goalkeeper-ul Stelei a trebuit să se declare însă învins de Aguero, care a trimis imparabil, la colțul lung, de la marginea careului (’41). Vicecampioana României putea reduce din handicap înainte de pauză, dar balonul expediat de Adi Popa a fost parat de Caballero (’43).

Englezii și-au majorat diferența în debutul actului secund, prin Nolito, care a punctat în poarta goală, după ce a trecut cu ușurință de nefericitul Niță (’49). Spaniolul putea bifa „dubla” după doar 3 minute, dar a tras puțin alături, spre bucuria românilor.

Niță a intervenit din nou miraculos din fața lui Aguero (’76), însă argentinianul și-a luat revanșa în minutul 78, când a dus scorul la 4-0, cu un șut plasat. Nolito a căutat și el „dubla”, dar goalkeeper-ul Stelei a avut o nouă paradă spectaculoasă (’82).

Aguero a avut ultimul cuvânt, cu un gol marcat pe finalul meciului (’89). Starul argentinian l-a executat pe Niță cu un șut la colțul scurt, mingea lovind bara înainte să intre în poartă! Scor final: 0-5!

Returul va avea loc miercurea viitoare, în Anglia, de la ora 21:45.

Rezultatele manșei tur a play-off-ului Champions League:

16 august 2016

2 comentarii la acest articol To “Execuție cu public! Manchester City a dat de pământ cu Steaua, după un meci nebun!”

1. Absolut nou! 100-280 de euro din prima luna
    Ne extindem nelimitat!
    Metodă de lucru ușoară!
    Totul este sigur!
    Îți oferim siguranță! cere informatii la una dintre adresele noastre de email: pacurarumarioara1964@gmail com

2. PREA UMILITA A FOST STEAUA MACAR UN GOL DACA DADEA DAR CE SA FACI ASTA E AU JUCAT CU UNA DINTRE CELE MAI BUNE ECHIPE SI DIN CEL MAI PURTENIC CAMPIONAT SA SPERM CA FACE TREBA BUNA IN UEFA LEAGUE HAI STEAUA FORTA STEAUA