CSM București, învinsă de Larvik. Evoluție palidă a campioanei Europei. Clasamentul grupei

CSM București a pierdut pe terenul lui Larvik, scor 33-35 (18-18), după o evoluție ștearsă în a doua repriză.

Campioana Europei a rezistat doar o repriză în Norvegia, scorul pauzei fiind 18-18.

În actul secund, Larvik a făcut spectacol pe teren, conducând în permanență pe tabelă. Nordicele s-au distanțat la 6 goluri cu 13 minute înainte de final (30-24), dar elevele lui Aurelian Roșca au reușit să reducă din handicap, apropiindu-se la doar o lungime (34-33) în minutul 58.

A fost un foc doar un foc de paie. Gazdele au gestionat mai bine finalul de meci și au reușit să câștige cu 35-33.