CSM București a măturat pe jos cu Team Esbjerg. Campioana Europei, tot mai aproape de sferturile Champions League

CSM București a obținut o victorie prețioasă în vederea calificării în sferturile Champions League. Campioana Europei a câștigat în fața danezelor de la Team Esbjerg, scor 33-25 (17-13).

Româncele și-au asigurat victoria încă din prima repriză. Elevele lui Aurelian Roșca au plecat la cabine cu un avans considerabil: 17-13.

Bucureștencele au început mai greu actul secund și le-au permis danezelor să se apropie la doar un singur gol: 21-20 (minutul 43). Campioana Europei a strâns însă rândurile și a reușit să se impună la o diferență de opt goluri, scor 33-25.