Astra – Juventus București 2-0. Giurgiuvenii merg brici sub comanda lui Edi Iordănescu

Astra își continuă parcursul foarte bun în acest sezon. Giurgiuvenii au obținut o nouă victorie în Liga 1, după 2-0 cu Juventus București, și au urcat pe locul 4 în clasament, cu 15 puncte.

Claudiu Belu a deschis scorul pe finalul primei reprize, cu un voleu perfect, după o respingere în față a lui Mingote (’44). Oaspeții au rămas în 10 oameni, după ce Ivan Sesar a primit direct cartonașul roșu pentru un fault asupra Mrzljak (’78).

Mrzljak s-a aflat în prim-plan și în minutul 86, când a luat la țintă bara din doar un metru. După niciun minut, Le Tallec a închis tabela cu un șut pe centrul porții, pe sub portarul oaspeților (’87).